2 Ocak 2010 Cumartesi

sepet sepet yumurta

Şöyle bir bakınca farkettim ki,geçen altı ayda, her yeni gün  o kadar  çok yenilik getirmiş ki ve ben bunları doya doya yaşayayım,yaşarken fotoğraflayayım,fotoğrafladıktan sonra burada paylaşayım,e tabii arada biraz da bebek bakayım derken,bir çoğuna yetişememişim ..

ne yapacağımı şaşırmışım.yetişebildiğimi yazmış,kalanını esgeçmişim..

ama burada bulunmasını çok istediğim kareler de var.işte bu karelerde yazamadığım günlerden..Salonumuzda beyefendinin tüm döküntülerini koyduğumuz bir sepetimiz var.Sürekli odasına gidip,salya bezi,önlük,bez,ıslak mendil al,getir götür,mekik dokumaktan bıkınca böyle bir çözümümüz vardı,taa ki beyefendi onun içinde ne olduğunu merak edene kadar..


Oyuncaklardan sıkılıp,etrafıyla ilgilenmeye başladığında ilk dikkatini çeken şey bu olmuştu..
içinde ne olduğu konusu ise tam bir merak konusuydu bu minik kaşif için..
tam ''keşfetmek için bak''yaparken,aklına bir şey geldi..diş kaşıyıcı..

artık oğlumun boyundan büyük bir diş kaşıyıcısı vardı..hatta öyle bir diş kaşıyıcı ki,istendiğinde taşıma amaçlı bile kullanılabiliyor:)) 


Zaman zaman da henüz desteksiz oturamayan bu minişe hasırdan bir koltuk oluyor..o da bu durumdan çok hoşnut oluyor..Oturamıyor ama çok daha komplike bir şeyler yapıyordu..

Aynı günlerde bir merakı daha vardı beyimizin;hani şu balerinlerin ve jimnastikçilerin kurdukları ''köprü''lerden kurmak en büyük hobimizdi..gerçi hala yapıyor ama biraz daha kilo aldığı için eskisi kadar yüksek köprüler olmuyor bunlar..şu an bu pozisyonda geri geri gitmeye bayılıyor,nasıl oluyor anlamıyoruz ama geri geri emekliyor..
Özellikle bu hareketi nedense tam da alt değiştirmeye çalıştığım zamanlarda yapmaya kalkışması zaman zaman beni çileden çıkarmıyor değil..


 yap dedik mi olmaz,olmayacak zamanlarda ise özgürlüğünü ilan eder...

 

Eyy ÖZGÜRLÜK.....

3 yorum:

Annelerin Günlüğü dedi ki...

Ben yerim bu bebişi.
Enn sevilecek çağı.
Hiç bie dakikasını atlamayın.
Zaten öyle yapıyorsunuz anlaşılan:)
Sevgiler

ben ÖZGÜRüm dedi ki...

atlarmıyız hiç?uykuda bile kokluyoruz..sevgiler:)

ben ÖZGÜRüm dedi ki...

atlarmıyız hiç?uykuda bile kokluyoruz..sevgiler:)